NAŠE SLUŽBY

VÝCVIK PSŮ

Kurzy pro začátečníky

Ne každý má svého pejska od štěněte a tento kurz je právě pro Vás.

Začátečníkem může být i pejsek odrostlý či dospělý a je potřeba mu ušít výcvik na míru.

Na první hodině, si povíme, co byste po pejskovi vlastně chtěli a jakým směrem budeme výcvik směřovat.

Ukážeme si základní techniky potřebné pro výcvik, systém odměňování a následně pejska přesuneme do společného kurzu s ostatními pejsky.

Kurzy pro štěňátka

Se štěňátky začínáme pracovat již od prvních týdnů, když si je přivezete od chovatele, formou individuálního tréninku. Do společných kurzů zařazujeme po kompletním povinném očkování ve třech měsících věku.

Základní kurz obsahuje 10 lekcí a co se na něm naučíte?

 • odmítání potravy ze země
 • nácvik odložení
 • chůzi u nohy
 • sedni, lehni, vstaň
 • přivolání
 • povelovou techniku a jak správně a včas odměnit
 • správné manipulaci s pejskem

Kurzy pro pokročilé, příprava na zkoušky z výkonu, závody a bonitace

Kurzy pro pokročilé, příprava na zkoušky z výkonu, závody a bonitace

Potřebujete připravit Vašeho parťáka na zkoušky dle MZŘ, NZŘ, KJČR či jen trénovat vyšší level poslušnosti?

Pak je tento kurz ten správný.

Trénink probíhá individuálně, případně ve skupince, kdy je nutné dodržet přesné provedení jednotlivých cviků, dle zkušebních řádů.


ŠKOLKA PRO PSY

Socializace štěňátek

Ať si říká kdo chce co chce, za nás je socializace prostě stavební kámen života s pejskem.

Proto provozujeme školičku již od 3 měsíců věku štěňátek.

Vaše štěňátko pozná nové kamarády, naučí se chovat a zařadit do smečky ostatních psů, pomaličku formou hry, budeme také trénovat základní poslušnost a připravovat pejska na další výcvik.

Hlídání s výcvikem

Musíte do práce, na poradu či jen pejska nechcete nechat doma samotného?

Dejte nám ho do školky.

Bude se mu věnovat zkušený instruktor, dopilujeme základní poslušnost, pejsek se socializuje a vyběhá s ostatními svěřenci.

Provoz školky je od pondělí do pátku a je možnost k nám umístit pejska na celý den či pár hodin.

Víkendy či dlouhodobější hlídání jsou možné po domluvě.

Náprava nežádoucího chování

Máte pejska problémového, co ničí věci, neumí být doma v klidu sám či útočí na ostatní psy? I na takové věci jsme připraveni a pejska ve školce rádi přivítáme.

Navrhneme postup při řešení konkrétních problémů, nastavíme výcvikový a socializační plán tak, aby vyhovoval a co nejlépe a nejrychleji splnil daný účel.


PSÍ ZÁSAHOVKA

Pokud klient nemůže či nechce za námi na cvičiště, je možné si objednat trenéra ze psí zásahovky přímo domů.

Pejska si vyzvedneme u Vás a domluvíme se na čem je potřeba zapracovat, za 60 minut Vám ho zase přivezeme zpět.

Je možné domluvit i zásahovku delší, podle přání majitele. Ze cvičení obdržíte video a zpětnou vazbu, jak se s pejskem pracovalo a jak pokračovat.


DORNOVA METODA PRO ZVÍŘATA

Pro koho je vhodná?

Zvíře odlehčuje některou končetinu a klidový režim nepomáhá (či jen dočasně)

Zvíře se hrbí, těžce vstává, vykazuje diskomfort v oblasti zad. Chová se jinak - neochotně chodí po schodech, nevyskakuje na klín, chodí pomalu, leží v jiné pozici než dříve, nehraje si, vyhýbá se ostatním psům. Každá změna ve standardním chování, může signalizovat, že má bolest a té přizpůsobil své chování.

VELMI VHODNÁ PRO SPORTOVNÍ PSY V ZÁTĚŽI, PO OPERACÍCH A ÚRAZECH, UPADNUTÍ PSA, NEMOCECH POHYBOVÉHO APARÁTU (DKK, DKL)


Co je vlastně Dornova metoda?

Dornova metoda upravuje nesprávné postavení kostí v kloubním pouzdru, rotace a propady obratlů, posuny křížové kosti a pánve, blokády krční páteře a týlní kosti a další kombinované problémy psího kosterního aparátu. Paralelně s působením na kostru zvířete dochází k ovlivnění měkkých tkání, šlach, vazů a zejména i fascie a např. lymfatického a nervového systému. Někdy tedy dochází ve výsledném efektu ošetření k nápravě nejen samotného postavení kostí, ale také k odstranění dalších, zdánlivě nesouvisejících, zdravotních problémů zvířete.

Dornova metoda má významný vliv na celkový psychický stav zvířete, kdy po odstranění fyzických problémů a bolesti často dojde k uvolnění a harmonizaci odrážející se v celkovém chování zvířete.

Metoda je vhodná pro všechny věkové kategorie psů, zejména jako PREVENTIVNÍ


Jak probíhá terapie

Nejprve necháme pejska, ať se v klidu seznámí s prostředím, žíněnkou a terapeutem. V době kdy chlupáč mapuje terén vyplníme kartu zvířete, kde uvede majitel vše potřebné ohledně zdravotního stavu. Povíme si, kdy "dornovat" a kdy tato technika není vhodná. Následně už terapie probíhá na zemi (žíněnce) v přítomnosti majitele, který je zvířeti oporou.

Většinou je terapie přijímána velmi dobře a i přes počáteční neklid si většina chlupatých pacientů užívá dotyků terapeuta a na terapii se těší.

Bez řádně vyplněné a podepsané karty pejska terapii neprovozuji, jelikož je nedílnou součástí ošetření.

NEUMÍME ZÁZRAKY, ALE POKUD NÁM MANUÁLNÍ TECHNIKY DOVOLÍ, UDĚLÁME VŠE CO JE V NAŠICH SILÁCH. JSOU PŘÍPADY, KDY BOHUŽEL POMOCT NEMŮŽEME. ETIKA MANUÁLNÍHO TERAPEUTA A LIDSKOST JE NÁM NADE VŠE. PROSÍM KLIENTY, ABY RESPEKTOVALI NAŠE PRÁVO, MANUÁLNÍ TERAPII NEPOSKYTNOU! PROTOŽE VŽDY JEDNÁME POUZE V ZÁJMU ZVÍŘETE.BALANČNÍ CVIČENÍ A DOG FITNESS

Proč cvičit na balančkách?

 • Prevence a léčba bolesti zad
 • Zlepšení fyzické kondice a sportovního výkonu
 • Zpevnění kostry a lepší vnímání vlastního těla
 • Lepší rovnováha a symetrie mezi levou a pravou stranou
 • Menší riziko zranění při sportu či jiné fyzické aktivitě

Pro koho je cvičení vhodné?

Pro psí sportovce, feny v prvním stádiu březosti a feny po štěňatech, psí seniory, dospívající psy, rehabilitující psy po úrazech, operacích či nemocech, pro všechny psy, kterým chcete dopřát perfektní péči o pohybový aparát


Když nepodceníte přípravu

Ať máte doma sporťáka nebo jen aktivního kámoše, péče o jeho pohybový aparát a zdraví by měla být součástí všedních dní.

Jen dobře fyzicky a psychicky připravený sportovec může dosahovat těch nejlepších výsledků a není rozdíl, jestli je to člověk nebo pes.

Na balančkách budujete nejen správné osvalení psa, soustředění, rovnováhu a propriocepci, ale také vztah, který by neměl být opomíjený. Každá aktivita, která baví oba!! psa i pána, prohlubuje vzájemný kontakt, porozumění a důvěru, kterou koupit nelze.

Co vás na cvičení čeká?

Nejdříve teorie, bez které to prostě nepůjde !

Povíme si něco o pohybovém aparátu, o balančkách obecně, dodržování bezpečnosti při cvičení. S majitelem projdeme všechny kontraindikace a co nejpodrobněji také zdravotní stav pejska (nemoci, úrazy). Každý pejsek u nás má svoji kartu, kam vše poctivě zapíšeme a následně uděláme plán cvičení.

Než přistoupíme k samotnému cvičení, vždy začínáme AKTIVNÍM STRETCHINGEM - ukážeme Vám, jak pejska správně rozehřát a protáhnout a pak už konečně hop na balón. Ale tím to nekončí, protože v poslední fázi cvičení, pejska čeká ještě STRETCHING PASIVNÍ.

U nás má vše svůj správný čas a postup, spěchat se nevyplácí a u balanček to platí dvojnásob.MANUÁLNÍ REHABILITACE A MASÁŽE

Masáže psů

 • Relaxační masáž - uvolňuje nervový systém, vyvolává hlubokou relaxaci, zmírňuje stres a zvíře dovede uklidnit. Uvolní bloky a obnovuje přísun energie.
 • Udržovací masáž - udržuje svalové a kosterní struktury v dobré kondici, podporuje oběh tělních tekutin a vyplavuje toxiny. Zlepšuje výkon a předchází vzniku trigger points.

Baňkování zvířat

Manuální rehabilitace po úrazech a operacích

 • Dornova terapie - ošetřuje celostně všechny složky opěrného aparátu.
 • Osteodynamika - ošetřuje pojivové tkáně a fascie a zároveň dokáže ovlivňovat postavení kostí v těle.
 • Pasivní pohybová terapie ( ROM).
 • Aktivní pohybová terapie - využívá svalové kontrakce, trénink propriocepce, trénink indukovaný spinálními reflexy, pohybová cvičení.
 • Rehabilitace po ruptuře předního zkříženého vazu.
 • Stretching - protažení svalů a šlach, udržuje fyziologický rozsah hybnosti.

HANDLING - PŘÍPRAVA NA VÝSTAVU

 • Individuální lekce handlingu - naučíme vás základy a jak správně vašeho psa vystavit
 • Předvedení vašeho pejska na výstavě s K9 show handling teamem
 • Skupinové lekce handlingu se zkušeným handlerem

INTERNÁTNÍ VÝCVIK A HLÍDÁNÍ PSŮ

Internátní výcvik vašeho psa

Vždy upřednostňujeme, když pán i jeho pes cvičí společně pod vedením profesionálů. Nicméně v životě někdy nastanou situace, kdy toto není v silách majitele. Internátní výcvik je velmi individuální a záleží na požadavcích klienta i zvířeti samotném. Každý pes je originál a podle toho, se musí volit ten nejlepší a nejvhodnější přístup.

Hlídání psů

Vašeho kamaráda pohlídáme, kdykoliv bude třeba.

Ať jedete na dovolenou či pracovní cestu, nemusíte mít strach. Pravidelné venčení, běhání s kámoši, výcvik a spousta mazlení, tohle všechno ho u nás čeká. A Vám budeme posílat videa i fotky, aby jste věděli, že se má prostě skvěle.


PSÍ TAXI

Dopravíme vás i vaše zvířátko kamkoli a kdykoli potřebujete

Potřebujte dopravit na veterinu, do salónu, k rodině a nemáte k dispozici auto? Nechte to na nás. Naložíme a odvezeme Vás bezpečně, kam budete potřebovat. Ochotný řidič na Vás počká a se zvířátkem pomůže. Pro velké psy, k dispozici nástupní rampa.

Dálkové cesty, dovoz na výstavy, transporty psů i štěňat po ČR

Dle individuální domluvy a trasy, Vám zvířátko transportujeme, kam bude třeba. Všechna auta jsou klimatizovaná, opatřena přepravkami a nástupní rampou.

Pejska na delších cestách pravidelně vyvenčíme a protáhneme. Zajištění pitného režimu je samozřejmostí.

Dovoz krmiva a ostatních potřeb

Vy si jen objednáte a my vše přivezeme a k vám domů.


VÝCVIKOVÉ TÁBORY

V roce 2021 pro Vás opět chystáme několik výcvikových táborů, víkendů a semináře v Brně, Praze, Frýdku Místku, Zlíně a dalších městech.

Termíny výcvikových pobytů pro rok 2021

 • 29. 4. - 2. 5. 2021 PODHRADÍ NAD DYJÍ
 • 3.-6. 6. 2021 PODHRADÍ NAD DYJÍ
 • 4.-7. 7. 2021 LIPNO
 • 9.-12. 9. 2021 PODHRADÍ NAD DYJÍ
 • 24.-28. 9. 2021 ZÁSEKA

Co vás čeká:

 • výcvik poslušnosti
 • handling
 • balanční cvičení
 • Dornova metoda
 • Agility
 • obrany
 • záchranářský vodní výcvik
 • soutěže pro psy i pánečky
 • socializační vycházky
 • a nově yoga pro pánečky :)

Pokud chcete uspořádat výcvikový víkend či seminář i u Vás, neváhejte nás kontaktovat.

AKTUÁLNÍ TERMÍNY BUDOU VYPSANÉ ZDE, NA WEBU K9 I FB STRÁNKÁCH


SEMINÁŘE A WORKSHOPY

Chcete udělat seminář nebo výcvikový den ve vašem městě? NAPIŠTE NÁM!

 • Workshop Krmení BARF
 • Workshop Anatomie psa a nejčastější ortopedické vady
 • Seminář Balanční pomůcky, fitness a psí tělo
 • Seminář Handling - příprava psů na výstavy
 • Seminář Psí komunikace - jak funguje pes, chyby při výcviku

B.A.R.F. PORADNA

S naším partnerem www.electrabarf.cz

O krmení B.A.R.F.

Metoda krmení B.A.R.F. - Bones And Raw Food (kosti a syrová strava) je tou nejpřirozenější formou stravování, jakou mužete svému psovi nebo kočce dopřát. V rámci krmení podáváme syrové maso, kosti, vnitřnosti, zeleninu a další přílohy ( obiloviny, semínka, oleje..)

B.A.R.F. je výborně stravitelný, pokrývá kompletně výživové nároky. Krmení lze flexibilně přizpůsobit věku, kondici, zátěži či zdravotnímu stavu.

SESTAVENÍ JÍDELNÍČKU ZDARMA

Když B.A.R.F. tak kvalitně

Poradce na výživu, Vám jídelníček sestaví tak, aby zvířátku krmení vyhovovalo, chutnalo a bylo kompletně vyvážené.

Platí pro klienty www.electrabarf.cz

B.A.R.F. OBCHOD

Spolupracujeme s profesionály www.electrabarf.cz

Pro klienty Dog Balance K9 SLEVA 5% na nákup v obchodě. Slevové kuponky k vyzvednutí u nás.