Balanční cvičení a fitness

KDYŽ NEPODCENÍTE PŘÍPRAVU

Ať máte doma sporťáka nebo jen aktivního kámoše, péče o jeho pohybový aparát a zdraví by měla být součástí všedních dní.

Jen dobře fyzicky a psychicky připravený sportovec může dosahovat těch nejlepších výsledků a není rozdíl, jestli je to člověk nebo pes.

Na balančkách budujete nejen správné osvalení psa, soustředění, rovnováhu a propriocepci, ale také vztah, který by neměl být opomíjený. Každá aktivita, která baví oba!! psa i pána, prohlubuje vzájemný kontakt, porozumění a důvěru, kterou koupit nelze. 

PROČ CVIČIT NA BALANČKÁCH

Prevence a léčba bolesti zad

Zlepšení fyzické kondice a sportovního výkonu

Zpevnění kostry a lepší vnímání vlastního těla

Lepší rovnováha a symetrie mezi levou a pravou stranou

Menší riziko zranění při sportu či jiné fyzické aktivitě

Pro koho je cvičení vhodné?

Pro psí sportovce, feny v prvním stádiu březosti a feny po štěňatech, psí seniory, dospívající psy, rehabilitující psy po úrazech, operacích či nemocech, pro všechny psy, kterým chcete dopřát perfektní péči o pohybový aparát

CO VÁS NA CVIČENÍ ČEKÁ?

 Nejdříve teorie, bez které to prostě nepůjde !

Povíme si něco o pohybovém aparátu, o balančkách obecně, dodržování bezpečnosti při cvičení. S majitelem projdeme všechny kontraindikace a co nejpodrobněji také zdravotní stav pejska (nemoci, úrazy). Každý pejsek u nás má svoji kartu, kam vše poctivě zapíšeme a následně uděláme plán cvičení.

Než přistoupíme k samotnému cvičení, vždy začínáme AKTIVNÍM STRETCHINGEM - ukážeme Vám, jak pejska správně rozehřát a protáhnout a pak už konečně hop na balón. Ale tím to nekončí, protože v poslední fázi cvičení, pejska čeká ještě STRETCHING PASIVNÍ.

U nás má vše svůj správný čas a postup, spěchat se nevyplácí a u balanček to platí dvojnásob.